Aký je najlepší vstup do garáže? Predstavujeme sekčné garážové brány

Sekčné garážové brány

Na trhu nájdete rôzne druhy garážových brán. Rozlišujú sa kvalitou, dizajnom a predovšetkým spôsobom otvárania. Sekčné garážové brány sú na našom trhu najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie. Nie je ťažké určiť, či by bola takáto brána vhodná aj pre vás. Prečítajte si teda všetky pre a proti a zvážte, čo je pre vás najpraktickejšia.

Ako fungujú?

Okrem názvu sekčné sa pre ne používa aj názov sekciové brány. Ak stále netušíte, o čo ide, najviac vám zrejme napovie názov zásuvné garážové brány. Sú to presne tie brány, ktoré sa pozdĺž stropu zasúvajú dovnútra garáže. Sekčné ich nazývame preto, lebo sa skladajú z pozdĺžnych panelov – sekcií, ktoré sa pri otváraní za pomoci pružín zasúvajú po koľajničkách pod strop miestnosti.

Najväčšie výhody

Sekčné brány patria medzi najobľúbenejšie a najrozšírenejšie garážové brány u nás. Je to zrejme preto, že sú veľmi univerzálne. Sú vyrábané na mieru, takže okrem rozmerov si môžete vybrať aj z rôznych povrchových úprav. Na požiadanie sa dá do nich navyše vsadiť okienko, alebo prechodové dvere, takže nebudete musieť otvárať celú bránu, pokiaľ potrebujete vojsť do garáže bez auta. Panely majú hrúbku cca 5 cm a teda majú veľmi dobré izolačné parametre. Rozmerový limit je až do 5,5 m šírky a 3 m výšky.

Sekčné garážové brány
Sekčné garážové brány

Jednoduché a bezpečné otváranie

Obavou zákazníkov pri kúpe sekčnej brány býva jej otváranie, a teda či nehrozí žiadna nehoda pri manipulácii. Tieto brány sú však vybavené ochranou proti zacviknutiu prstov a niektoré aj protipádovou poistkou. Navyše sú obvykle kombinované s motorickým ovládaním, ktoré môže byť napojené na optické snímače. Taktiež väčšina motorov má senzor a pri narazení brány na prekážku sa brána vráti a nedôjde k poškodeniu napr. zle odstaveného auta, ani k úrazu nepozorného dieťaťa.

Nevýhody sekčných brán

Keďže garáže bývajú malé a chceme do nich uložiť čo najviac vecí, častokrát umiestňujeme poličky až ku stropu. Sekčné brány sa však otvárajú dovnútra, práve pozdĺž stopu. Preto je dôležité myslieť na to, že na strope nemôžu byť žiadne prekážky, či už v podobe spomínaných poličiek alebo napríklad zavesené sezónne pneumatiky.

Iné typy garážových brán

Ak vám výklopné brány nevyhovujú, ešte stále máte na výber z rôznych iných typov. Obľúbené a praktické sú aj rolovacie garážové brány, ktoré sú využívané nielen ako ochrana garáží, no aj ako ochrana výkladov, presklených fasád či vchodov do obchodov. Klasická varainta sú aj dvojkrídlové garážové brány. Tie vôbec nezasahujú do interiéru, neznižujú strop garáže a dajú sa jednoducho zamykať. Pre viac informácií nás kontaktujte alebo si vytvorte nezáväznú požiadavku.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *