Hotel za cenu Penziónu. V Tatrách.

Všetky médiá hlásia rekordné návštevnosti turistov v našich veľhorách, Vysokých Tatrách. Čo z tejto informácie však plynie pre turistu a návštevníka Tatier?

Preplnené centrum Tatier

Väčšina návštevníkov chce vyraziť na túru zo srdca Tatier – zo Starého Smokovca či Tatranskej Lomnice. Tátu skutočnosť otvára nožnice a zvyšuje rozdiel cien medzi ubytovaním a službami v týchto osadách oproti ostatným. Dôsledkom sú tiež preplnené chodníky napríklad smerom na Hrebienok a to v lete aj v zime.

Ubytovanie pozdĺž magistrály

Ak však zvolíte túru na Slizesky dom, pokojne sa môžete ubytovať v Tatranskej Polianke. Tu nájdete hotel v cene penziónu, a to so všetkými benefitmi Vysokých Tatier. Dobrým príkladom je hotel v ktorom bol ubytovaný aj známy český básnik Jiří Wolker. Rodinný hotel, Hotel Palace Tivoli***, prešiel v posledných rokoch rekonštrukciou i zmenou vlastníkov na konci roku 2016, čo mu prinieslo prívlastok rodinný a ubytovaným počas pobytu pocit príjemnej atmosféry. Od hotela je neďaleko aj zastávka električky, ktorá Vás do pár minút prevezie aj do Starého Smokovca či na Štrbské Pleso, takže polohu ani cenu nebudete vôbec ľutovať.

Ubytovanie v podhorí

Ďalším príkladom môžu byť Apartmány Tatra v Hornom Slavkove. Ak plánujete ísť do Tatier autom, tak do Smokovca to máte asi 3min. Túto polohu vyhľadávajú aj milovníci psíkov, keďže vedie do Smokovca krásny chodník takmer bez turistov. Ubytovanie so psom je v týchto apartmánoch bezplatné.

Dôležité je si vybrať to čo Vám vyhovuje, možností je naozaj veľa. Prajeme príjemný pobyt v malebnom prostredí Tatier.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *