Zimné trendy 2015

Farby - trendy 2015 - bývanie

Interiérový dizajn – 4 top trendy pre tohtoročnú zimu

Tak ako v módnom priemysle, aj v interiérovom dizajne sa trendy menia každý rok a spolu s ročným obdobím. Pre jeseň a zimu 2015 si svetoví dizajnéri napríklad povedali, že upustia od obľúbeného minimalizmu a umožnia nám zmeniť náš domov na útulný raj, kam môžeme uniknúť, relaxovať a zabávať sa s priateľmi. Poďme si teda povedať, ako si môžeme skrášliť domov a trochu ho zútulniť tak, aby nás počas zimných dní jeho atmosféra zahriala. A pri tom všetkom byť, samozrejme, stále trendy.

Farby: tmavé a náladové

Zabudnite na ľahkomyselnosť leta. Spolu s chladnejším počasím a kratšími dňami prichádzajú aj tmavšie odtiene – tmavofialová, indigo, námornícka modrá a veľmi obľúbená sivá. Tmavšie odtiene, či už na stenách, textile alebo doplnkoch, dodajú vášmu domovu kráľovský nádych. A o to ide. Zavrieť sa pred vonkajším svetom a užívať si svoje pohodlné kráľovstvo.

Farby - trendy 2015 - bývanie
Farby – trendy 2015 – bývanie

Materiál: mramor a mosadz

Ak si chcete dopriať trochu luxusného pocitu, mramor a mosadz sú tou pravou investíciou. Farby mramoru vyberajte od prírodnej krémovo bielej k tmavo-čiernej a sivej. Kuchyňa je ideálne miesto, kde sa môžete s týmito materiálmi vyblázniť. A k zmene vzhľadu celého interiéru stačí naozaj málo. Napríklad vymeniť staré rukoväte za nové, mosadzné. Ak premýšľate vo veľkom, poradíme vám mramorové umývadlo do kúpeľne a ak vám stačí aj menej, zamerajte sa na doplnky – fotorámiky, vázy či kvetináče.

Material - trendy 2015 - bývanie
Material – trendy 2015 – bývanie

Textílie: veľa vzorov

Tento rok sa nám bude len ťažko vyberať, lebo ponuka vzorov je naozaj bohatá. Späť sú napríklad kvety, ale s výrazne gotickou atmosférou. Pátrajte tiež po vzoroch s vyobrazením „staromódnych“ kvetov ako sú hortenzie, ruže či tulipány. A najlepšie v tmavých farbách. Čokoľvek však už preferujete, uistite sa, že vzorované doplnky umiestnite na jednoduchšom pozadí. Zima – nezima, vrstviť príliš veľa vzorov môže byť skôr na škodu.

Nábytok: jednoduchý a elegantný

Ak existuje jeden element tohtoročnej jesene a zimy, ktorý nie je ničím nový, je to práve nábytok. Stále sa inšpiruje škandinávskou jednoduchosťou a čistými líniami, ktoré sme si zamilovali už v uplynulých rokoch. A je to vlastne skvelá správa. Predstavuje totiž práve to jednoduché pozadie, na ktorom sa môžete vybúriť so všetkými farbami , vzormi a exotickou potlačou.

Nábytok - trendy 2015 - bývanie
Nábytok – trendy 2015 – bývanie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *