Prečo by ste mali mať doma LED svietidlá

Prečo by ste mali mať doma LED svietidlá

Nikto neplatí rád viac, než musí. Úspora elektrickej energie sa tak stáva nielen vecou šetrenia prírody a environmentálneho cítenia, ale pri súčasnom zvyšovaní cien aj záležitosťou vyrovnaného rozpočtu. Stále populárnejšie LED svietidlá by sa preto mali stať súčasťou vašej domácnosti.

Čo je to LED?

Táto skratka označuje začiatočné písmená troch anglických slov – Light Emitting Diode. V preklade to znamená „dióda, ktorá vydáva svetlo“. Je to teda vo všeobecnosti súčiastka, ktorej účelom je vydávať svetlo vnútri nejakého elektrického zdroja. Funguje však iným spôsobom, než obyčajná žiarovka. Čím sa teda ledky líšia?

1) Minimálna spotreba

Najväčšou výhodou LED svietidla je nesporne jeho minimálna spotreba elektrickej energie. Žiarovky tohto typu momentálne ponúkajú na trhu najlepšiu efektivitu premeny elektrickej energie na svetlo. Produkujú viac svetla na watt energie, než bežná žiarovka (tie najmodernejšie vyše 100 lm/W).

2) Nezahrievajú sa

Popálenie sa o LED žiarovku vám ani po niekoľkých hodinách svietenia nehrozí. Elektrickú energiu totiž premenia na svetlo bez vlastného zahrievania sa. Šetria tak tiež vašu peňaženku.

3) Nemusíte sa o ne starať

LED lampy môžete bez obáv umiestniť na ťažko dostupné miesta, výborne sa uplatnia aj v záhradnom osvetlení. Životnosť ledky je minimálne 30 000 a maximálne 100 000 hodín, čo pri priemernom svietení predstavuje asi 20 rokov bezúdržbovej a nízkonákladovej prevádzky.

Prečo by ste mali mať doma LED svietidlá
Prečo by ste mali mať doma LED svietidlá

Maximálne ekologické LED svietidlá s okamžitou 100% svetelnou účinnosťou sú budúcnosťou exteriérového i interiérového osvetlenia. Šetria vašu peňaženku i prírodu. Bojíte sa, že nevyzerajú dostatočne esteticky príťažlivo? Pozrite si ponuku na profisvietidla.sk a presvedčte sa o opaku. Tieto výdobytky vedy nájdete v mnohých atraktívnych prevedeniach – od rustikálnych stropníc, cez avantgardné sklenené výtvory až po minimalistickú modernu.

Vybavte svoju domácnosť praktickou krásou už dnes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Kontrolný reťazec *