Pripravte chutné jedlá na nezávislom zdroji tepla

keramicka-pec-jalanti-2100-v4-talc.sk_

Nielen na víkendových chatách, ale často aj v moderných rodinných domoch vídať keramické pece, ktoré domácnosť vykúria, ale zároveň slúžia aj na prípravu jedál. Keramická pec s rúrou na pečenie poteší všetkých gurmánov.

Keramická pec efektne predelí miestnosti
Keramická pec efektne predelí miestnosti

Je veľa možností, ako si navrhnúť otvorenú kuchyňu s obývačkou, a jednou z ciest je aj využitie výhrevného telesa, ktoré vytvorí akúsi hranicu medzi dvoma miestnosťami. Môžete si dať postaviť klasickú keramickú pec, ktorá priestor zohreje sálavým teplom až na 20 hodín, ale takisto môžete zabiť dve muchy jednou ranou a okrem výhrevného telesa získať navyše aj rúru na pečenie. Keramické akumulačné pece majú rúru na pečenie zabudovanú nad ohniskom, ak by sa vám ale nepáčilo z obývačky hľadieť na to, ako sa vám pečie chlieb, pizza, koláč či kačica, rúra na pečenie môže byť na peci umiestnená aj zboku či zozadu, teda bližšie ku kuchyni, resp. priamo v nej. I napriek takému plnohodnotnému využitiu pece sa však nemusíte báť, že to u vás doma bude vyzerať ako v múzeu. Dizajn keramickej pece s rúrou na pečenie máte v rukách vy, pretože si sami volíte model i obklad pece. Nie je teda problém trafiť sa do štýlu modernej domácnosti alebo víkendovej chaty.

Vaši hostia budú keramickou pecou ohúrení
Vaši hostia budú keramickou pecou ohúrení

Keramickú pec s rúrou na pečenie môže vlastniť hocikto, no iba máloktorá gazdiná sa odváži jedlá pripravovať tradičným spôsobom. S pár inštrukciami však rýchlo zistíte, ktoré jedlá je vhodné pripravovať na slabšom ohni a ktoré zasa na tom najsilnejšom. Mäso alebo chlieb pripravený v keramickej peci s rúrou bude chutiť nepochybne lepšie ako pečené v klasickej rúre na pečenie. Môžete zažiť presne tú vôňu a chuť, akú milovali aj naši predkovia. Chystáte sa pohostiť návštevu? Keramickou pecou určite zabodujete. Jednak zaujme príjemným sálavým teplom, ktoré sa v priestore rovnomerne rozloží (a nik nebude mať pocit, že bo v blízkosti pece páli tvár či oblečenie), a jednak aj svojím bonusom, teda rúrou na pečenie, v ktorej sa jedlá pripravia rýchlo a chutne, nezávisle od prívodu elektriny či plynu. Pec s rúrou na pečenie prinesie hosťom nielen gurmánsky zážitok, ale pred ich očami sa odohrá hotové divadlo! Na vlastné oči uvidia, v akých podmienkach pre nich chystáte jedlo, no aj tá vôňa bude stáť za to. Až vďaka keramickej peci s rúrou na pečenie zistíte, že príprava jedál sa dá skutočne vychutnať.