Starostlivosť o oblečenie (bielizeň)

Aj vám sa stáva, že sa po praní do svojho oblečenia nevojdete, alebo sa občas pomiešajú v práčke farby? Týmto nehodám sa dá predísť, ak dodržujete rady výrobcu. Dobrú radu môžete dostať aj od predajcu v kamennom obchode, prípadne ak nakupujete cez internet, aj na fóre e-shopu (ak existuje).

Bielizeň perte najlepšie ručne pri teplote vody do 30°C a dbajte na doporučenia pracích symbolov od výrobcu. Pokiaľ sa rozhodnete prať bielizeň v pračke, použite šetrný prací program alebo vrecúško na pranie, ktoré zabraňuje poškodeniu spodnej bielizne inými časťami bielizne (napríklad zapínaním) – naviac sa tým zmenšuje mechanické namáhanie kostice v podpresenke a vylučuje jej vykĺznutie.

Podprsenky s výstužou vyžadujú zvláštnu opatrnosť pri praní, košíčky nežmýkajte, len zľahka postláčajte, vráťte do pôvodného tvaru a nechajte volne usušiť. Pri praní používajte len neagresívne pracie prostriedky najlepšie tekutého charakteru, ktoré sa lepšie rozpúšťajú pri nižších teplotách ako práškové pracie prostriedky, preto sa neusadzujú v jemných póroch materiálu, ktorý netvrdne.

Dodržiavajte pokyny na ošetrenie výrobkov uvedené na štítku.

Nezabudnite, že každá spodná bielizeň má obmedzenú životnosť a bežné opotrebovanie bielizne nie je dôvodom na reklamáciu. Zo záruky sú vyňaté chyby a poškodenia výrobku, ktoré vznikli nesprávnym zaobchádzaním, nesprávnym používaním alebo nesprávnym ošetrovaním výrobku

Viera Belušová

pracovná pozícia: marketér
firma: B-Underwear (e-shop)
odvetvie: športové spodné prádlo
web stránky: www.b-underwear.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Kontrolný reťazec *