Štýlové a moderné sedenie pre váš podnik? S týmito tipmi nespravíte chybu

štýlová stolička

Prvým krokom, ako vybrať sedenie do podniku, je zohľadniť jeho dispozíciu – ste limitovaní priestorom a základom bude lavica pri stene? Alebo máte veľkorysú plochu, na ktorú si môžete dovoliť umiestniť aj robustnejšie kreslá a pohovky? Či ste sa rozhodli využiť priestor podniku na maximum a vybrali ste si stoličky? Práve o tejto možnosti si v článku prezradíme viac.

Držte sa konceptu

Ako vybrať vhodnú stoličku do podniku? Držte sa svojho konceptu – ak prevádzkujete bistro v tradičnom francúzskom štýle, dizajnové drevené stoličky sú skvelým riešením. Ak by ste ich však umiestnili do fast foodu v americkom štýle 20. rokov, s najväčšou pravdepodobnosťou by tam pôsobili ako päsť na oko.

Zároveň by ste nemali prehliadať ani funkcionalitu nábytku – ak máte piváreň, čalúnené stoličky, ktoré sa ťažko čistia, bude nesmierne náročné udržať v dobrom stave. V takom prípade odporúčame siahnuť opäť po drevených stoličkách, ktoré sú odolné, nenáročné na údržbu a rozliate pivo im nijako neuškodí.

štýlová stolička
štýlová stolička

Kupujete stoličky dovnútra alebo na terasu?

Pri výbere vhodnej stoličky do podniku sa rozhodujte aj podľa toho, či ich budete používať iba v interiéri, alebo plánujete ich využitie aj na letnej terase. Ak chcete univerzálne riešenie, zaujímavou voľbou sú plastové stoličky – tie dnes dokážu byť už nielen pohodlné, ale aj skutočne štýlové.

nenáročné na údržbu, preto sú vhodné aj do podnikov, kde sú častými hosťami i deti, vďaka nízkej hmotnosti sa s nimi ľahko manipuluje a dážď nie je pre ne žiadnou hrozbou. Samozrejme, vždy si však skontrolujte, či daný typ plastovej stoličky je vhodný aj na exteriérové použitie.

štýlová stolička
štýlová stolička

Pokojne sa odviažte

Báť sa nemusíte ani odvážnejších farieb – tyrkysová, žltá, oranžová či smaragdová. Samozrejme, všetko opäť závisí od interiéru vášho podniku. Ak je priestor ladený v minimalistickom štýle, dominujú mú prírodné, zemité alebo neutrálne farby, v takom prípade je voľba odvážnejšej farebnej kombinácie stoličiek skvelým rozhodnutím. Zaujímavo vyzerá napríklad tyrkysová s oranžovou, prípadne žltá so sivou.

A naopak, ak vo vašom podniku nájdeme na stenách vzorované tapety, poličky s dekoráciami či doplnkovým tovarom na predaj, alebo farebné steny, vtedy by ste to nemali prekombinovávať a radšej siahnite po menej výrazných farbách. Skvelým variantom, ktorý je takmer univerzálne použiteľný, sú sivé, čierne a biele drevené stoličky. Pri výbere nábytku do vášho podniku sa však nepozerajte iba na to, či sa vám daný kúsok páči. Urobte krok dozadu, predstavte si, ako sa vybrané stoličky budú do priestoru hodiť, a zhodnoťte to ako celok.

Hľadáte inšpiráciu pri výbere stoličiek do vášho podniku? Vyberte si dizajnové aj tradičné kúsky z našej ponuky.