Načo prihliadať pri výbere správneho viacdňového tábora pre dieťa

Little Berry letný tábor

 Mnoho rodičov sa zahráva s myšlienkou, prihlásiť dieťa na viacdňový tábor, ale pri tom si kladie dookola tú istú otázku“ „Zvládne to tam bezo mňa? Nebude mu smutno? Čo ak sa mu niečo stane?…“ V otázkach podobného tipu by som mohla pokračovať, ale ja Vám chcem ukázať, ako sa zbytočne nestresovať a nechať si poradiť, aby bolo Vaše rozhodnutie správne.

 V prvom rade by ste mali vedieť všetky potrebné informácie o spoločnosti, firme, osobe, agentúre, ktorej idete dieťa zveriť do tábora. V dnešnej dobe si to už viete všetko pekne zistiť cez internet/web stránku súvisiacu s poskytovateľom, alebo aj cez pozitívne recenzie rodinných príslušníkov, známych a iných ľudí.

Ako druhé je potrebné si zistiť, buď osobným kontaktom, alebo telefonicky (aj rozhovor veľa vypovie 🙂 ), kto je osoba a aké sú jej skúsenosti s konkrétnou prácou a deťmi. Tím ľudí, ktorí uskutočňuje tábor, by mal  disponovať animátormi / pedagógmi / športovými trénermi s praxou, ktorí majú skúsenosti s akoukoľvek situáciou, pričom vedia byť deťom kamarátmi, vzormi, ale aj druhými „rodičmi“.

Tretím dôležitým medzníkom pre rodiča pri výbere správneho tábora sú všetky zverejnené potrebné informácie. Rodič by mal vedieť, kde a v akom prostredí bude ubytované jeho dieťa, ako bude denne riešená strava, na čo je tábor zameraný a aké doplnkové služby ponúka. Ak si nie je rodič istý určitými pre neho potrebnými informáciami, nemal by mať zábrany kontaktovať poskytovateľa, ktorý by mal na druhej strane vedieť zodpovedať akúkoľvek rodičom kladenú otázku.

Štvrtým a aj posledným bodom je správny výber tábora. Rodič najlepšie pozná svoje dieťa, a preto by mal poznať aj jeho záľuby a záujmy. Dieťaťu treba dopriať to, čo ho napĺňa a robí šťastným. Ak viem, že dieťa v zime rado lyžuje a v lete zbožňuje vodu a plávanie, snažím sa pre neho nájsť tábor s množstvom pohybu najlepšie, ak by bol priamo zameraný na lyžovanie a plávanie, kde sa o dieťa postarajú profesionálni športoví tréneri a okrem toho, že sa v tábore pohybovo vyžije, sa v danom športe aj zdokonalí.

     Verím, že Vám tento krátky, ale pritom dostačujúci manuál výberu správneho tábora pomohol a teraz už stačí iba urobiť ten správny krok, odhodiť všetky rodičovské zábrany a dieťaťu dopriať týždeň plný zábavy, nových skúseností, priateľstiev a neskutočných zážitkov.