Poľovačka v zime? A prečo nie? Ale bez riadneho oblečenia to radšej neskúšajte!

Pomôžte si kvalitným poľovníckym oblečením respektíve odevom pre poľovníkov a lovcov

Pobyt v lese v zimnom období vyžaduje poriadnu prípravu. Chystáte sa na poľovačku v tomto zimnom období? Zima sa nám pripomína čoraz častejšie, no ešte neukázala svoju pravú tvár. To, že je teraz čoraz častejšie príliš chladné počasie, veľmi nízke teploty pod nulou, silnejší vietor, mráz, sneh, voda, to vie každý. No nie je to dôvod na to, aby ste sa stiahli a nemohli si dovoliť to, čo vás baví v prírode. No bez riadneho oblečenia nepomyslite nielen na bežnú túru, ale ani na poľovačku, ktorú máte tak radi. Pomôžte si kvalitným poľovníckym oblečením respektíve odevom pre poľovníkov a lovcov. Čo je dôležité vedieť už pri samotnom výbere oblečenia?

Funkčná spodná bielizeň aj pri poľovačke je základ

Bez ohľadu na to, či ste profesionálny poľovník, alebo amatér, či športujete alebo iba z času na čas lovíte, v zimnom období, každý ocení funkčnú spodnú bielizeň práve na zimné obdobie. Funkčná spodná bielizeň má tvoriť prvú a základnú (najvýznamnejšiu) vrstvu oblečenia pre zarytého poľovníka alebo príležitostného návštevníka lesa v zimnom období. Pokiaľ s týmto druhom oblečenia nemáte skúsenosti, ak si ho raz dáte na seba, už nebudete chcieť meniť. Potenie nie je problémom len v lete, ale oveľa väčším a nepríjemnejším problémom je práve v chladnom čase. Pri klasickej spodnej bielizni na bežné nosenie prichádza so spotením aj nepríjemný chladivý pocit najmä od krížov alebo zo spodnej časti tela. Práve funkčná spodná bielizeň má tú vlastnosť a funkciu, že aj napriek spoteniu udržuje stále príjemnú telesnú teplotu a pocit sucha (za každých okolností). V tomto smere je dôležité ešte pripomenúť, že lepším variantom (najmä čo sa týka praktického využitia) bude voľba dvojdielnej spodnej bielizne. Prečo “áno” tomuto druhu oblečenia? Jednoducho si stačí predstaviť tie problémy pri jednodielnom kuse spodnej bielizne, ak bude musieť v lese vykonať “malú” alebo “veľkú” potrebu. Pri výbere funkčnej spodnej bielizne neriešte vyššiu cenu, pretože sa vám to niekoľkonásobne vyplatí a isto oceníte túto investíciu aj v tých najnáročnejších podmienkach v lese, hoci aj pri nočnom love alebo nočnom pochode za zverou.

Pomôžte si kvalitným poľovníckym oblečením respektíve odevom pre poľovníkov a lovcov
Pomôžte si kvalitným poľovníckym oblečením respektíve odevom pre poľovníkov a lovcov

Ďalšia “funkčná” vrstva je tiež potrebná

Na to, aby ste si udržali funkčnosť spodnej časti odevu ako aj tej ďalšej vrstvy, musíte dbať tiež na vhodný výber svojej ďalšej vrstvy poľovníckeho oblečenia. Ako správny poľovník a lovec si predsa nemôžete dať na seba niečo bežné, čo nosíte von na nákupy či do práce. Vyžaduje si to znova niečo funkčnejšie a primeranejšie na pobyt v lese aj v tomto zimnom období. Chybou by bolo voliť napríklad aj príliš hrubú zateplenú a tým aj ťažkú bundu. To nie je to pravé, ani čo sa týka pohodlnosti pri chodení, lovení, či presunoch v lese. Vhodnejšie pre vás ako poľovníka a lovca sú tenšie mikiny alebo nátelníky s dlhými rukávmi alebo svetre na zips. Na to si potom oblečiete už len poslednú vrstvu, najlepšie bundu (ideálnou voľbou je bunda z dvoch vrstiev). Táto bunda by mala byť určite dostatočne nepremokavá s vyšším vodným stĺpcom, ale tiež by mala byť aj dostatočne priedušná (kvôli dokonalému odvádzaniu vlhkosti a potu). Vyberajte poctivo, nechajte si tiež aj poradiť ale vždy dbajte aj na pohodlie a pocit, keď ju máte na sebe a v neposlednom rade aj na výsledný dizajn. Nakoniec spodná časť poľovníckeho oblečenia by mala byť tvorená z nohavíc, ktoré musia rovnako spĺňať najprísnejšie normy čo sa týka nepremokavosti, ľahkosti, priedušnosti a nakoniec aj komfortu pri nosení. Nohy nám zabezpečujú dokonalú reguláciu tepla a z toho dôvodu bude stačiť jedna spodná časť funkčného spodnej bielizne a na to tie kvalitnejšie nohavice pre lovca alebo poľovníka s podobnými funkciami, ktoré sme popísali vyššie.

Čo dodať na záver? Nezabudnite, to pravé poľovnícke oblečenie aj na túto zimu nájdete napríklad aj na stránke polovnickepotreby.sk. Určite si vyberiete aj vy z množstva odevov pre poľovníkov, lovcov alebo príležitostných návštevníkov našej prírody. Investujte svoj čas a peniaze do toho, čo vás baví a napĺňa, aby to platilo aj reálne a nemuseli ste skončiť skôr, ako začnete. Zima vie byť veľmi krutá a náročná, tak na to vždy myslite ešte predtým, ak sa vydáte na nejaký ten “lov” do našej krásnej prírody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *