Drevené okná – módne i efektívne príslušenstvo

Nezáleží na tom, či bývate v dome alebo v byte. Kvalitné okná by mali byť automatickou súčasťou každého bývania. Drevené okná vám zaručia nielen príjemný vzhľad, ale najmä efektivitu, odolnosť a praktickosť.

Kvalitné príslušenstvo z vhodných materiálov je základom zdravého bývania. Jednou z najdôležitejších súčastí našich príbytkov sú aj okná. O výbere tých najsprávnejších sa polemizovalo už rôzne. My vám však predstavujeme niekoľko podstatných výhod, ktoré robia z drevených okien tú najlepšiu voľbu pre vaše bývanie:

Zdroj obrázka: pixabay.com

Trvácnosť

Rámy drevených okien sú charakteristické vysokou stálosťou a odolnosťou. Pri vhodnej starostlivosti sú drevené okná trvácnym prvkom, ktorý nemení tvar pod vplyvom teploty. Drevené okná sú odolné aj voči stálemu mechanickému zaťaženiu. V kombinácii so špeciálnym zasklením a vhodnými kovaniami spĺňajú vysoké požiadavky na ochranu pred slnkom, proti vlámaniu a proti požiaru.

Jednoduchá údržba

Ich dobrou vlastnosťou je aj to, že drevené okná neelektrizujú, a teda nepriťahujú nečistoty. A ak aj k nejakému znečisteniu dôjde, nie je problém ho odstrániť. Drevené rámy okien môžete opätovne lazúrovať alebo lakovať na ľubovoľnú farbu.

Vynikajúca izolácia

Drevené okná sú vhodné pre energeticky úsporné domy – majú vysokú tepelnú izoláciu rámov. Moderné konštrukcie drevených okien spĺňajú všetky požiadavky týkajúce sa tepelnej a akustickej izolácie a zároveň ideálne chránia pred atmosférickými vplyvmi. Drevo okrem iného vyžaduje zo všetkých stavebných materiálov najmenšie energetické náklady na opracovanie. Aby ste ešte viac zvýšili izolačné vlastnosti, uistite sa, že ste si vybrali energeticky úsporné dvojplášťové sklo.

Estetické

Drevené okná môžu byť vyhotovené prakticky v akomkoľvek štýle a farbe, od jednoduchých minimalistických verzií až po umelecké varianty. Svojím prírodným materiálom a naturalistickým vzhľadom vytvárajú teplo domova a príjemnú atmosféru. Rôzne tvary drevených okien tiež umocňujú individuálny vzhľad vonkajších fasád.

Bezpečné

Ich výhodou je v neposlednom rade aj ich bezpečnosť.  Drevené okná počas požiaru nevylučujú toxické látky ako iné materiály. Drevo predstavuje časť prirodzeného materiálového obehu, preto sa drevené okná môžu bez problémov používať v procese recyklovania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *