Kožená či látková sedačka? Každá má svoje pre a proti!

Kožená sedačka s ľahkou údržbou

Chcete mať doma alebo v kancelárii sedačku, čo dobre vyzerá alebo bude skôr nesmierne pohodlná? Už žiadne kompromisy! Pri výbere sedačky by ste však mali zohľadniť aj jej praktickosť. Ktorá to napokon vyhrá – látková alebo kožená?

Materiál sedačky vám sadne na mieru

Vstúpili sme do predajne s nábytkom. Milujeme tú vôňu novoty. Ako prechádzame uličkami, nechávame jednotlivé kusy nábytku, aby sa nám prihovorili. Aktuálne nás zaujíma najmä oddelenie sedačiek. Pri výbere nás neovplyvňuje iba ich dizajn, ale zaručene aj komfort pri sedení. Aj vás zabrzdilo materiálové spracovanie sedačky? Jednoduchým spôsobom, ako si vybrať medzi látkovou alebo koženou sedačkou, je porovnanie cien alebo robustnosti sedačiek. Kvalitné kožené sedačky sú pomerne veľkou investíciou, avšak zároveň získavame istotu, že nám poslúžia naozaj celé roky. Preto by nebolo rozumné púšťať sa do výmeny sedačky každé dva roky. A hoci si rovnako pohodlne posedíme na látkovej aj koženej sedačke, motivovať pri výbere by nás malo aj to, či nebude sedačka v miestnosti pôsobiť ako päsť na oko. Kožená sedačka vyzerá zaiste robustnejšie ako bežná látková sedačka, preto by v malej obývačke nepôsobila tak štýlovo, ako sme pôvodne plánovali. Keď má byť sedačka dominantou miestnosti, určite to nedocielime jej nesprávnym výberom. 

Materiál sedačky vám sadne na mieru
Zdroj obrázka: pixabay.com

Kožená sedačka s ľahkou údržbou

Sedačku z pravej kože si určite zamilujete najmä preto, že sa u vás doma nestane akýmsi hltačom prachu a nečistôt. Máte istotu, že keď ju pretriete vhodnými čistiacimi prostriedkami, nielenže sa špiny zbavíte, ale takisto sa jej postaráte o dlhú životnosť. Koža ako materiál je farebne stála a jednoducho sa udržiava, či máte domáceho miláčika, alebo malé deti, ktoré na sedačke často konzumujú. V letnom období kvalitná kožená sedačka nevŕzga ani nezapácha a takisto poteší, že nesaje pot z tela. Kožené sedačky dobre dýchajú, a preto nie je pravda, že by vás v zime na tele chladili. Stala sa vám drobná nehoda a kožu na sedačke sa vám podarilo roztrhnúť? Jej oprava vyjde drahšie, preto si radšej dajte na ostré predmety pozor.

Kožená sedačka s ľahkou údržbou
Zdroj obrázka: pixabay.com

Široký výber poťahov látkových sedačiek

Ak vám nevyhovuje trochu užšia farebná škála kožených sedačiek, pri tých látkových si zaručene prídete na svoje. Poťahy na látkové sedačky sa vyrábajú vo všakovakých materiálových i farebných prevedeniach, a tak si môžete vybrať presne taký poťah, ktorý vám bude príjemný na dotyk a zvládne aj konkrétnu záťaž. Aj medzi látkovými sedačkami nájdete poťahy, ktoré sa jednoducho udržiavajú, no tie lacnejšie modely treba stále prácne čistiť tepovacími prostriedkami. Z niektorých sedačiek sa dá dokonca poťah stiahnuť a vyprať. Výhodou látkových sedačiek je, že si ich za pomerne lacno viete dať prečalúniť, čím získa sedačka úplne iný vzhľad. Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek variant, kožená i látková sedačka sa stane vizitkou vášho dobrého vkusu a neživým členom vašej domácnosti.