Aktivity v Hurghade: Na čo sa môžete tešiť?

rodinná dovolenka Egypt Hurghada solvex.sk

Červené more je to, čo do Hurghady priťahuje turistov zo všetkých kútov sveta. Ak si chcete užívať dokonalé radovánky pri mori, Hurghada bude pre vás rajom na zemi. Avšak, zažiť môžete veľa aj na súši, je len na vás, čo si vyberiete.

Väčšina hotelov sa nachádza priamo pri mori a disponuje vlastnými piesočnatými plážami, ktoré prajú šnorchlovaniu a kúpaniu. Čo môžete počas svojej letnej dovolenky v Egypte ešte podniknúť?

Turisti milujú windsurfing, parasailing, výlety loďou alebo plavbu za motorovým člnom. Ak sa chcete dostať ku koralovým útesom, najlepším riešením je celodenný výlet loďou.

rodinná dovolenka Egypt Hurghada solvex.sk
Zdroj obrázka: pixabay.com

Ak milujete vodu, užijete si kopec zábavy

Počuli ste už o kitesurfingu? Postačí vám naň trochu vetra a chuť skúšať nové veci. V Hurghade nájdete hneď niekoľko škôl kitesurfingu. Ak vám bude počas dovolenky aspoň trochu fúkať, čo je v Hurghade dosť pravdepodobné, môžete sa prejsť po mori. Kitesurfing je kombinácia wakebordingu a jachtingu, človek má na nohách dosku, stojí na nej bokom ako pri snowboarde a vo vzduchu sa nachádza padák.

Ide o zaujímavý adrenalínový šport, ktorý si získal svojich fanúšikov po celom svete. Ak milujete podmorský svet, osloví vás bohatstvo Červeného mora. Ku koralovým útesom sa usporadúvajú výlety loďou. Lode sú špeciálne upravené pre potápačov, v porovnaní s inými potápačskými destináciami sú podmienky pre potápanie doslova ideálne.

V Hurghade sa vyšantia aj vaše deti, je tu hneď niekoľko aquaparkov, ktoré ponúkajú naozaj rôzne atrakcie. Mnohé z nich sú ideálnou voľbou pre rodinnú dovolenku. Odporúčame Jungle Aquapark a Titanic Aquapark, ktoré vás vyjdú približne 30 Eur na celý deň. Nájdete tu množstvo rôznych šmýkačiek a tobogánov a odnesiete si naozaj nezabudnuteľné zážitky.

Nevynechajte ani púšť, má svoje neodolateľné čaro

Ak budete mať vody dosť, môžete vyraziť na výlet do púšte. V tejto časti Sahary nenájdete piesočné duny jemného piesku, piesok je tu skôr hrubší. Výlety bývajú obvykle poldňové a môžete ich absolvovať džípom, na štvorkolkách ale aj na ťavách, vďaka ktorým bude tento nevšedný trip naozaj zážitkom. Súčasťou týchto pôsobivých výletov často býva napríklad vystúpenie brušnej tanečnice alebo fakíra.

V ponuke sú však výlety od výmyslu sveta s rôznymi typmi programov, vybrať si môžete taký, na ktorý máte chuť najviac. Z Hurghady sa dostanete aj do beduínskej dediny, ktorú vybudovali skôr ako atrakciu pre turistov. Môžete si tu kúpiť beduínske suveníry a ochutnať chlieb pečený na ťavom truse.

Deti poteší pestrá mini zoo, môžu skúsiť prechádzku na koni alebo na oslíkovi. Pre dobrodruhov je skvelým miestom na výlet Mesto duchov, opustená fosfátová baňa opradená rôznymi bájami.

Stále málo? Vydajte sa za egyptskými pamiatkami do Luxoru alebo Káhiry! Na Hurghade je skvelé to, že si v nej každý nájde aktivity pre seba, stačí sa informovať a nebáť sa skúsiť nové výzvy.