Ušetria peniaze, zachránia život

Cúvacie senzory do auta

Norma na parkovacie miesta platí už od roku 1987. V tých časoch sa po našich širokých, bezpečných, kvalitných a pomerne prázdnych cestách šialenou rýchlosťou až okolo sto kilometrov za hodinu preháňali najnovšie verzie automobilov značky Škoda, Lada, Volga a Trabant.

Vtedy nevlastnili dvaja členovia jednej rodiny štyri autá, a tak nebol problém ani s parkovacími miestami, ani s ich rozmermi. Tých pár áut sa zmestilo kdekoľvek a ešte zostalo veľa miest pre zeleň, peších aj cyklistov.

A zatiaľ čo autá mohutnejú, stávajú sa čoraz robustnejšími, rozmery parkovacích miest zostávajú stále rovnaké a, samozrejme, v honbe za ich väčším počtom sa budujú síce v norme, ale s tými najmenšími možnými mierami. I vďaka takému nie príliš šťastnému vývoju nastal ten správny čas na cúvacie senzory.

Cúvacie senzory do auta
Cúvacie senzory do auta

Nezúfajte. Riešenie sa nájde pre každého

Pri najnovších modeloch zvyknú byť cúvacie senzory štandardnou výbavou. Ak však máte starší automobil bez parkovacích senzorov, nemusíte nevyhnutne vymeniť auto, aby ste sa pri parkovaní či cúvaní cítili bezpečne a pokojne. Cúvacie senzory do auta je možné kúpiť a namontovať, kedykoľvek sa rozhodnete a na akékoľvek vozidlo.

Vyberiete si, koľko senzorov požadujete, zvolíte si, či chcete len zadné, alebo potrebujete aj predné. Montáž netrvá príliš dlho a vy získate neoceniteľného pomocníka, ktorý vás vždy upozorní na statickú, ale i pohyblivú prekážku nachádzajúcu sa v blízkosti vášho auta. Toto upozornenie sa prejavuje prerušovanou zvukovou signalizáciou. Čas medzi jednotlivými tónmi sa skracuje a ich intenzita sa zvyšuje úmerne s klesajúcou vzdialenosťou od prekážky. Ako prídavný prvok k zvukovej signalizácii je možné použiť i obrazovú signalizáciu vo forme LED svetiel alebo i obrazového záznamu.

Parkovanie už nemusí spôsobovať stres

Cúvacie senzory nie sú len o materiálnych škodách. Usporia vám množstvo finančných prostriedkov, čas, ktorý by ste museli venovať dohodovaniu sa s poisťovňami, zháňaniu náhradných dielov a behaniu po servisoch. Ušetria vám aj starosti a bezsenné noci, ktoré by ste prebdeli rozmýšľaním, ako sa mohlo stať to, že ste prehliadli dieťa alebo starenku za vaším automobilom.

Cúvanie, a hlavne parkovanie, predstavuje pre niektorých ľudí najmä pri preplnených nákupných centrách alebo v plnej premávke absolútne neriešiteľný problém. S cúvacími senzormi tento problém odpadá. S nimi nebolo parkovanie a cúvanie ešte nikdy také jednoduché.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *