Vitrína je známkou luxusu pri vystavovaní produktov

V múzeách, v obchodoch, ale aj v domácnostiach. Všade tam môžete nájsť presklené skrinky – vitríny. Slúžia nielen na vystavenie drahších a luxusnejších produktov, ale aj na ich ochranu pred prachom či zlodejmi. Na trhu nájdete rôzne typy vitrín, či ktoré sú celé zo skla alebo sú presklené len čiastočne.

Zdroj obrázka: pixabay.com

Luxusné produkty si zaslúžia byť na výslní

V domácnostiach sa vitríny zvyčajne umiestňujú do obývačky alebo do jedálne, kde sa stávajú útočiskom pre naše rodinné vzácnosti. Zvykneme do nich umiestňovať rôzne dekorácie, doplnky, vzácne zbierky, fotografie, porcelánové či sklenené predmety. Vďaka skleneným dvierkam ich máte neustále na očiach, sú však chránené od prachu alebo od zvedavých detských rúčok.

S veľkou obľubou sa však používajú aj vitríny do predajne so vzácnym a luxusnejším tovarom. Sú totiž najpraktickejšou, ale aj najkrajšou možnosťou na uskladnenie drahého artiklu. V kombinácii so správnym osvetlením vystavované predmety vyniknú oveľa viac a neujdú pozornosti žiadneho z vašich klientov či zákazníkov.

Okrem skla môže byť vitrína vyrobená aj z dreva, kovu alebo plastu. Okrem toho sú k dispozícii rôzne veľkosti, farby či tvarové prevedenia. Ako si teda správne vybrať? Všetko záleží predovšetkým na predmetoch, ktoré budete vo vitríne uskladňovať, a na priestore, v ktorom sa bude nachádzať. Ak do nej plánujete uložiť len zopár vzácnych exemplárov, hľadajte skôr úzky typ vitríny, vo veľkej skrinke by mohli vaše produkty rýchlo zaniknúť. Čiastočne presklenú vitrínu postavte k stene, vitrína celá zo skla sa bude krásne vynímať v strede miestnosti.

Na trhu nájdete rôzne typy vitrín, od lacnejších verzií kombinovaných s drevom či plastom až po tie najluxusnejšie dizajnové kúsky. Všetky by mali byť v prvom rade prachotesné, uzamykateľné a mobilné. Manipuláciu umožňujú kolieska, nájdete však aj verzie stojace na nôžkach alebo bez nich. Praktickou súčasťou vitríny môže byť aj pult, zväčša umiestnený v jej spodnej časti, ktorý na rozdiel od vrchnej časti nie je presklená. Môžete doň odložiť a uzamknúť predmety, ktoré potrebujete mať poruke.

Ukážte vaše produkty v čo najlepšom svetle

Zaujímavým variantom je aj vitrína s ohýbaným povrchom v tvare elipsy či valca, vďaka čomu pôsobí elegantne, mäkko a nadčasovo. Povrch môže byť vyrobený z rôznych materiálov a lakovaný v akýchkoľvek farbách, vitrínu tak viete bez problémov zladiť s prostredím, v ktorom sa nachádza. Ďalšou exkluzívnou možnosťou je vitrína konštruovaná metódou “sklo na sklo“, v ktorej nenájdete žiadne rámy či hrany z iného materiálu. Pri výbere tohto typu vitríny odporúčame verziu bez zeleného efektu na hrane skla.

Skvelou súčasťou modernej vitríny môže byť aj vstavané osvetlenie, ktoré nielen zvýrazňuje vystavované produkty, je zároveň príjemným zdrojom svetla v miestnosti. Nezabúdajte, že svetlá by mali byť klopené tak, aby neoslepovali. Ideálnou voľbou je LED osvetlenie, ktoré okolité prostredie nezohrieva a vydrží podstatne dlhšie.