Záhradný nábytok do každého exteriéru: Viete, ktorý je pre vás ten pravý?

Záhradný nábytok

Vyberáte si nábytok do svojej záhrady? Pozerajte nielen na krásu, vzhľad, pohodlie, ale aj na ľahkú manipuláciu s ním a bezproblémovú starostlivosť.

Je dôležité, aby ste so samotnými kusmi záhradného nábytku vedeli ľahko manipulovať. Napríklad, také záhradné lehátko s kolieskami ľahko premiestnite do tieňa, na slnko, bližšie k vode či grilu aj do vzdialenejších kútov záhrady. Obľúbenými kúskami na terasy, do altánkov i do zimnej záhrady sú masívne ležadlá, takzvané vonkajšie postele alebo ergonomické lehátka. Práve posledné z nich sa vyrábajú sa v tvare vlny a sú anatomicky vyvážené, aby sa na nich dobre ležalo. Na záhrade potom môžete bez problémov leňošiť aj celý deň. Odklápacia slnečná clona sa hodí najmä v lete na priamom slnku, disponujú ňou aj veľkorysé postele do záhrady.

Záhradný nábytok
Záhradný nábytok (Zdroj obrázka: pixabay.com)

Ratanové súpravy alebo ratanové sedenie s vankúšmi vám poskytne luxusný komfort a úplné pohodlie. Poťahy z vankúšov aj poťahy na matracoch možno jednoducho zložiť a vyprať v práčke. Premýšľate nad materiálom vášho vonkajšieho nábytku? Ak zvolíte záhradný nábytok umelý ratan, urobíte dobre. Tento materiál je odolný voči znečisteniu, dažďu, mrazu, vetru a UV žiareniu. Nehovoriac o tom, že jeho cena je mimoriadne dostupná a tiež je ľahký na údržbu. Ďalšie veľké plus? Počas celej sezóny ho môžete bez akýchkoľvek obáv nechať stáť vonku na záhrade.

Hľadáte nábytok nenáročný na údržbu?

Pravý ratan sa udržuje čistý ťažšie ako iné materiály. Dnes sa vyrába krásny záhradný nábytok z umelého ratanu v tak vydarenej podobe, že vám ani nenapadne, že ide o náhradu prúteného ratanu. Umelý ratan je veľmi prispôsobivý materiál, existuje v konštrukciách najrôznejších tvarov a je maximálne praktický.

Obľúbené sú tiež závesné kreslá, prípadne aj klasické sedenie v zložení stôl a stoličky. Ak kupujete akýkoľvek záhradný alebo ratanový nábytok, spôsob ošetrovania a údržby je napísaný v priloženej dokumentácii. Spôsob ošetrovania a údržbu by ste si mali naštudovať. „Obytný“ exteriér je iné prostredie ako klasický interiér a obývacia izba, no s trochou práce a nápadu si aj v záhrade môžete urobiť relaxačný kútik, kde budete radi tráviť čas.