Zdravý spánok vašich detí

Zdravý spánok vašich detí

Každému rodičovi záleží na tom, aby bolo jeho dieťa zdravé, šťastné a v živote úspešné. Lásku a to, že vám na vašom dieťati skutočne záleží, mu viete dokázať správnou starostlivosťou o jeho zdravie. Jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje budúci život dieťaťa, je aj zdravý spánok, a to už od útleho detstva.

Vyberte dieťaťu vhodný matrac

Výber detského matraca je ovplyvňovaný vekom dieťaťa. Kým je ešte bábätko, jeho chrbtica potrebuje oporu. Je preto dôležité, aby bol matrac pevný a túto oporu mu poskytol nielen pre zdravý vývin chrbtice, ale napríklad aj pre ľahšie dýchanie. Dávajte si pozor na príliš mäkké matrace, ktoré by mohli zdeformovať krehký detský chrbátik. Rovnako by sa detské matrace nemali členiť na zóny ako tie pre dospelých, iba by ste zvýšili predpoklad na vznik skoliózy. Možno vaše dieťa časom postihne, ale budete mať istotu, že pre matrac to isto nebude. (Počítačová éra, však áno… 🙂 )

Orientovať sa v súčasnej ponuke rôznych matracov s rozličnými tvrdosťami sa môže niekedy zdať komplikované. Keď vaše dieťa po dvoch-troch rokoch opustí svoju postieľku, je čas vybrať mu posteľ. Vo veku od troch rokov ešte stále platí, že by ste sa mali vyhýbať zónovým matracom, pretože tie sú vyrábané tak, aby sa prispôsobili telu dospelého človeka (niektoré partie mu spevnia, iné odľahčia). Úplne bude stačiť, ak dieťaťu vyberiete základný, penový matrac. Ak detský matrac v strede obsahuje kokosovú dosku, zabezpečí sa tým jeho prirodzené vetranie. Detské matrace z PUR peny alebo z NIGHTFLY peny sa dokonale prispôsobia detskému telíčku a v prevedení T4 (stupeň tvrdosti) sú vhodné pre zdravý spánok detí od dvoch rokov. Keď vaše dieťa vchádza do obdobia puberty, tu už môžete voliť aj matrace s členením na zóny, zabezpečíte tým vysoký komfort spánku. Ak zmýšľate ekologicky, využite ponuku ekologických matracov z peny BIOGREEN alebo VISCOGREEN.

Zdravý spánok vašich detí

Zdravý spánok vašich detí

Údržba detských matracov

Údržbu matracov by ste nemali podceniť. Ak chcete, aby mali vaše deti zdravý spánok, postarajte sa o to, aby vždy spali v hygienicky čistom prostredí. A začnite rovno od matraca, na ktorom strávia najmä v ranom veku množstvo času. Veď také bábätko prespí aj osemnásť hodín denne! Zdravý spánok dieťaťa zabezpečíte nielen výberom kvalitného matraca, ale aj vhodnou starostlivosťou a údržbou. Nezabudnite si zaobstarať matracový chránič, nielen pre vaše bábätko, ale aj pre väčšie dieťa. Niekedy sa stane, že plienka nesplní svoje poslanie a pod dieťaťom objavíte mokrý fľak. S matracovým chráničom sa nemusíte týchto nepríjemností obávať, keďže je nepremokavý, detský matrac je dostatočne chránený. Čo nehodno zanedbať, je aj poťah detského matraca, ktorý tiež súvisí so zdravý spánkom dieťaťa. Je vhodné, ak ho občas vyperiete, nemusíte sa báť, že sa tým nejako zníži jeho kvalita, ak sa budete riadiť odporúčaniami výrobcov. Väčšina poťahov sa dnes vyrába s poťahmi s antialergickými vlastnosťami s úpravami, ktoré bojujú proti baktériám, roztočom či plesniam.

pracovná pozícia: marketér
firma: BM & BJ, s.r.o.
odvetvie: predaj matracov
web stránky: www.mojmatrac.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *