Čarujte v moderne vybavenej kuchyni

Čarujte v moderne vybavenej kuchyni

Nemusíte byť vychýrenými kuchármi, aby ste si mohli dopriať perfektne zariadenú kuchyňu. Pri vstupe do miestnosti najviac zaujme štýlová kuchynská linka, na ktorej dizajn by ste si mali potrpieť rovnako, ako keď si vyberáte nábytok do obývačky. Ako si vytvoriť modernú kuchyňu?

Kuchynská linka sa prispôsobí

Niekto varí a konzumuje v priestrannej kuchyni rodinného domu, iný sa tlačí v panelákovej chodbičke, ktorá pripomína kuchyňu iba vďaka prítomnosti sporáka a chladničky. Nech je k vám váš domov akokoľvek štedrý z hľadiska priestoru, vedzte, že aj vy môžete variť v kuchyni snov. Stačí mať prehľad v aktuálnych trendoch, a tie jednoznačne hovoria, že moderná kuchyňa je taká, z ktorej nebudete hneď po varení utekať, ale si v nej po jedle ešte aj vychutnáte dobrú kávu… Zaujímavé je, že či je vaša kuchyňa malá, alebo veľká, vždy si môžete vyberať spomedzi rohových alebo sektorových kuchynských liniek, a tak sa vlastne postaráte o kuchyňu na mieru. Rozdiel je však v tom, že vás nová kuchyňa ani zďaleka nevyjde toľko, čo kuchyňa vyrobená stolárom.

Čarujte v moderne vybavenej kuchyni
Čarujte v moderne vybavenej kuchyni

Rohové kuchynské linky sa pohrajú s každým voľným a doteraz nevyužitým kútom kuchyne. Ich výhodou je, že poskytujú dostatočne veľkú pracovnú dosku, ako aj množstvo úložného priestoru, a tak si viete všetko kuchárske náčinie naukladať do políc prehľadne. Kuchynské linky na vyskladanie zasa oceníte v prípade, že vám nevyhovujú klasické, tzv. hotové kuchynské zostavy. Každý kuchár najlepšie vie, aký druh skriniek alebo zásuviek potrebuje vo svojej kuchyni. Kuchynské linky na vyskladanie sú vhodné do menších aj veľkých priestorov, no vždy si ich vyberajte „s metrom v ruke“. Síce môžete byť zaľúbený do konkrétnej skrinky, rozmerovo však nemusí sadnúť k dĺžke steny, preto pri skladaní kuchynskej linky nezabúdajte na matematiku.

Čo charakterizuje modernú kuchyňu

Pri výbere kuchynskej linky nie je na škodu riadiť sa tým, čo je moderné, ale nepochybne by konečné slovo mal mať váš dobrý vkus. Keďže v súčasnosti je trendové vlastniť vstavané spotrebiče, kuchynská linka sa nevyberá iba na dva či tri roky. Je vhodné myslieť na nadčasovosť kuchyne a vyberať si taký štýl skriniek a také farby, ktoré vás len tak ľahko neomrzia, budú odolné a dobre udržiavateľné. Hitom sú biele a krémovo sfarbené kuchynské linky, alebo linky, ktoré kombinujú bielu farbu s iným odtieňom, napr. zelenou, sivou, žltou alebo červenou. Moderná kuchyňa si kladie za cieľ zaujať, ale zároveň aj vytvoriť príjemné prostredie na varenie či konzumáciu. Preto by mala byť v prvom rade praktická. Ak potrebujete uschovať množstvo riadu a nie vždy v ňom plánujete mať poriadok, presklené dvierka by toho veľa nezamaskovali, no zaiste za nimi vynikne váš krásny porcelán. Pri výbere kuchynskej linky tiež myslite na systém uzatvárania zásuviek alebo dvierok. Chcete vlastniť moderné úchytky alebo úchytky so starodávnym zjavom? A čo tak žiadne? Aj systém pomalého zatvárania dvierok dokáže potešiť, zvlášť ak radi varíte v tichosti. Moderná kuchyňa nie je len štýlová, ale aj funkčná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrolný reťazec *