Vzdelávacie hračky – rozvíjajte kreativitu a logiku vašich detí

interaktívne-vzdelávacie-hračky-pre-deti-kociky.sk_

Deti vraj dedia inteligenciu po svojej mame, to však neznamená, že im v útlom detstve nemôžeme trocha pomôcť v cvičení zručností či poznávaní sveta. Vzdelávacie hračky slúžia na to, aby deti zabavili, ale aj nevtieravou formou naučili používať ručičky aj mozog.

Králi detských hračiek

Medzi detskými hračkami to nielen hýri farbami, ale ešte to tam aj bliká, hrá, spieva, vydáva rôzne zvieracie zvuky, pohybuje sa to… Jednoducho – môžeme na chvíľu ostať zaskočení a pochybovať, či vyberieme správne. A je úplne jedno, či ide o naše vlastné dieťa alebo o cudzie. Keď nakupujeme detské hračky, usilujeme sa vybrať tak, aby u našich malých nezbedníkov nezapadli prachom, ale aby ich využívali s radosťou aj pár mesiacov. Vieme dobre, že ako dieťa rastie, menia sa aj jeho nároky na hračky. Hrkálka či hryzadlo už ročné dieťa nepotešia natoľko ako interaktívny stolík s úlohami, vkladacie hračky či rôzne hlavolamy, ktoré ich nútia zapojiť do hry jemnú motoriku i vlastnú logiku. Preto sú vzdelávacie hračky ideálnym darčekom pre každé dieťatko.

Vzdelávacie hračky pre dievčatá aj chlapcov
Vzdelávacie hračky

Vzdelávacie hračky pre dievčatá aj chlapcov

Všetky malé dievčatá i chlapci sa radi hrajú s hračkami, ktoré ich nútia ku kreativite alebo premýšľaniu o správnom riešení. Samozrejme, medzi detskými hračkami nájdete aj produkty vhodné pre konkrétne pohlavie, či už farbou, alebo činnosťou, ktorú bude dieťatko vykonávať. Čo všetko ich vzdelávacie hračky môžu naučiť? Rozoznávať farby, tvary, veľkosť, mená a zvuky zvierat, hudobných nástrojov, no logiku môžu zapojiť aj do skladania puzzle alebo drevených vkladačiek. Medzi detskými hračkami rozvíjajúcimi kreativitu a logiku nájdete hračky pre rôzne vekové kategórie, takže i väčšie deti sa môžu zabaviť pri zaväzovaní šnúrok či listovaní interaktívnej knihy, kde už treba všeličo prekladať alebo spočítať.

vzdelávacie-hračky-pre-deti-kociky.sk

Medzi vzdelávacími hračkami sú aj obľúbené interaktívne pulty

Potrebujete si rýchlo navariť alebo upratať a je vám ľúto toho drobca na zemi? O zábavu sa mu postará interaktívny pultík, kde si môže posedieť i zaskákať na trampolínke, kadečo postláčať, pretočiť, zabuchotať si aj si zatancovať na melódie. Ak je dieťatko už väčšie, poteší ho pultík slúžiaci na rozvíjanie chôdze. V čase oddychu využije jeho farebné tlačidlá so zvukovými aj svetelnými efektmi. Kreativitu a logiku však podporia aj hračky, ktoré tak na prvý pohľad nevyzerajú. Ide napríklad o autodráhy či rôzne druhy skladacích veží. Vzdelávacie hračky naučia vaše deti základ a potom ste na rade vy. Veľa šťastia!