Zábava na záhrade: Tieto hračky v nej nesmú chýbať

detske-zahradne-ihrisko

Udržte deti na čerstvom vzduchu a doprajte im chvíle plné radosti, smiechu a šantenia. Vieme, ktoré kúsky by ste vašim ratolestiam bažiacim po zábave, rozhodne mali zaobstarať.

Voľné chvíle strávené vonku, to je to, čo milujú deti bez rozdielu veku. Vytvorte im na záhrade vlastné kráľovstvo, ktoré budú zbožňovať! Ak nepatríte ku kutilom, ktorí dokážu vybudovať deťom zábavné atrakcie do exteriéru, existuje mnoho hračiek do záhrady, ktoré sa dajú jednoducho kúpiť bez toho, aby ste čokoľvek manuálne vyrábali.

Aké záhradné hračky deťom urobia radosť?

Medzi najobľúbenejšie stále patria rôzne detské preliezky, hojdačky, rozmanité detské domčeky alebo šmykľavky a mnohé iné zábavné kúsky, ktoré vašim deťom spestria voľné chvíle. Ak sa vám alebo deťom zunujú, väčšina z nich sa dá ľahko presunúť do garáže alebo kôlne. Detský zábavný „park“ tak zásadne neovplyvní ráz vašej záhrady a kedykoľvek budú mať malí rodinní príslušníci chuť sa hrať, stačí hračky vybrať a použiť.

Záhrada priateľská k deťom nemusí byť finančne náročná. Stačí drobcom vymedziť priestor, kde by mohli športovať, kopať do lopty, hrať badminton alebo „kosiť“ trávnik, zabezpečiť im miesto na skrývanie, hojdanie alebo preliezanie. Všetky záhradné hračky a detské ihriská musia byť vyrobené z kvalitných materiálov, stopercentne bezpečné spĺňajúce normy EN 71-1+A1  týkajúce sa bezpečnosti hračiek.

detske-zahradne-ihrisko

Detské preliezky a hojdačky ako súčasť ihriska

Hojdanie baví deti i tínedžerov. Na trhu nájdete „single“ hojdačky i zostavy určené pre viacero detí. Pevná hojdačka pre dvoch ponúka viac zábavy.

Stávkou na istotu je kúpa modulovej zostavy, ktorá okrem hojdačky obsahuje aj iné hracie prvky – šmykľavku, drevený domček a napríklad preliezku. Veľkoryso riešené kombinované systémy sú vybavené detskými domčekmi, vežami, lezeckými stenami, rebríkmi a rôznymi inými zaujímavými prvkami, populárne je napríklad šplhacie lano, tyč alebo pieskovisko. Ich výhodou je, že detskú zónu na hranie máte  na jednom mieste. Prvkov na hranie existuje veľké množstvo, stačí si vybrať podľa veľkosti, ponúkaných možností, prevedenia a ceny.

Vytvorte si vlastnú detskú záhradnú zónu

Ak si chcete jednotlivé detské záhradné hračky kúpiť samostatne, nevynechajte ani záhradný domček do záhrady. Domčeky nie sú len doménou amerických filmov a seriálov, okrem zábavy a tajného útočiska v nich deti získajú najmä nezabudnuteľné spomienky.

Detský domček z plastu nesmie chýbať ani vo vašej záhrade, na hranie perfektne poslúži dievčatám i chlapcom. Jednotlivé hracie stanovištia môžu byť umiestnené blízko seba, no deti sa na nich nesmú navzájom obmedzovať: hojdačka nemá narážať do dieťaťa na preliezke, do pieskoviska alebo do iného miesta na hranie.

Bazény a trampolíny patria medzi najobľúbenejšie atrakcie

Menšie deti sa skvelo zahrajú na jednoduchom pieskovisku, kde budú hodiny stavať hrady z piesku a vyrábať koláčiky od výmyslu sveta alebo sa hrať s autíčkami, fúrikmi a inými hračkami. Čo by ste povedali na plastový variant pieskoviska v tvare mušle, ktoré sa ľahko prenáša z miesta na miesto? Deťom do troch rokov príde vhod aj jednoduchá šmykľavka.

Mať bazén na záhrade je snom všetkých detí. Na to, aby deti šantili vo vode, však nemusíte hneď hĺbiť jamu na zapustené kúpalisko. Aj nafukovací bazén dokáže deti dokonale osviežiť a ponúka toľko možností, ako sa zabaviť. Skvelým spestrením záhradnej zábavy aj stan alebo menšie típí.

Čerešničkou na torte je pre každé dieťa trampolína. Jej výber podriaďte veľkosti záhrady a počtu detí, ktoré ju budú využívať.

Nezabudnite na bezpečnosť!

Aby ste deti mohli pustiť na záhradu bez strachu, zabezpečte všetky nástrahy. Studňa musí byť zaistená a bazén vybavený uzamykateľným zastrešením. Záhradný domček musí byť tiež zavretý, aby sa deti nedostali k otvoreným vreciam s hnojivom, voľne položenému náradiu či elektrickým prístrojom. Skontrolujte tiež, či na pozemku nerastú jedovaté rastliny.